Ürünler - Klinik Beceriler ve Uygulamalar - Tıbbi Beceriler - Anestezi (Ağrı Giderme)


AR351 - Ağrı Giderme Mankeni

Bu ürün hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle temasa geçiniz

 

Bu manken İngiltere’deki Manchester ve Salford Ağrı Merkezinde bir Danışman Anestezist tarafından tasarlanmıştır. Teşhis edilen birçok ağrının klinik olarak dindirilme etkilerinin garanti edilebilmesi için iğnelerin doğru yere yapılması gerekir, ayrıca nörolitik solüsyonlar kullanıldığında iğnelerin doğru yere yapılması zorunludur. İğnelerin yapıldığı yerleri teyit etmek ve bu ihtiyaçlarla ilgili eğitim uygulamaları için rutin olarak radyolojik tarama yapılmalıdır. Tekniklere aşina olmayan stajyerler tarafından yapılan lokal anestezi girişimleri hastalarda rahatsızlık veren ve uzun süren işlemlere yol açabilir.

 

Tasarım ve Yapım


Manken, baryum boyayla ve kauçuk köpükle ve stajyerlerin iğne yerlerini x-ışını görüntü netleştirici altında kontrol edebildikleri yapay deri ile kaplı plastik insan iskeletinden oluşmaktadır. Mankenin X-ışını yoğunluğu, simülasyon işlemlerde kullanılan radyasyonun daha az dozda olabilmesi için düşüktür.
Manken Kullanılarak Gösterilen Beceriler

  • Bağımsız sinir bloklarına uygulanan yüzey anatomi bilgisi
  • Görüntü yönelimi ve uygun radyografi işaretlerinin tanımlanması
  • İğne ucu girişinin ve yönlenme açısının tanımlanması
  • Derin kemik yapılarının tanınması
  • İğneyi geri çekme ve açıyı değiştirmek için iğneyi yönlendirme ilkeleri

 


Simülasyonun bitiş noktası kontrast enjeksiyonunda iğnenin uç pozisyonunun doğru radyografik görüntüsüdür. Daha önce elde edilmiş olan kontrast yayma örnekleri bir bilgisayar ve ekran yardımıyla simülasyon senaryolarını uygulamaya devam etmek için kullanılabilir.    
Bu model cazip bir taşıma çantasında verilmektedir.

 

HABERLER!

Haber bülteni sayfamıza giderek TrusTECH  işbirliği ile hazırlanan Ağrı Giderme Mankenine ilişkin   Şirket Odaklı Broşürün bir kopyasını indirebilirsiniz

 

Downloads
Pain Relief Manikin NewsletterPain Relief Manikin Newsletter

 

Back Back  |  Print this page Print This page

Movie 1
Pain Relief Manikin

Back Back  |  Print this page Print This page